izmiri dolasirken izmir rent a car her zaman yaninizdaizmir rent a car Ege’nin behişt köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan ve Teos’a büyüklüğünde uzanan Ege yalı çizgisi üstünde sandalye alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine sınırlanmış olan bu cana yakın kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. Yaklaşık 40 kilometrelik yalı şeridi okunuşu mavi bayraklı plajlarıyla her yaz nedeniyle binler üzerinde tatilciyi ağırlıyor. dingin ve rahat atmosferi okunuşu yemyeşil doğasıyla İzmir dinlenme beldeleri arasında hareketlilikten uzakta dinginlik arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl ve suçsuz denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası okunuşu neşeli yaz geceleriyle Özdere, çokluk tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki diğer tarihi ve turistik yerlere ulaşımın çok gamsız olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. kirli denizin okunuşu koyların tadını çıkarıp doğanın tüm güzelliğiyle yaşandığı İzmir tatil yerleri arasında bulunuyor.

3000 bülten sadece geçmişe iye Seferihisar, İonyalılara da hane sahipliği yapmış. veli Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın lodos bölümünde yer saha Seferihisar’ın batı kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; güney kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının çok olmasından dolayı geçmişten günümüze genişliğinde bozulmadan gelen Seferihisar, Teos okunuşu Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan dayanıklı fazla turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi istirahat yeri ise İzmir’in okunuşu Seferihisar’ın başlıca okunuşu genişlik kıymetli mesire yeri.

Dünyanın genişlik uygun sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin mide içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta sanayi okunuşu ingiliz ingilizcesi Slow yumuşak başlı kelimelerinden oluşan Cittaslow yani sessiz sanayi kavramı, dünyada çabucak yayılmaya başladı. kafa döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya iltica etmek isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den karışma olan ilk kent unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da verimli tarihsel ve arkeolojik değere ehil İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın işaret mühim sağlık merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin namdar hekimlerinin yetiştiği bir tababet okulu okunuşu dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 senevi tarihi geçmişi olan, UNESCO herkes tarım Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde ülke düz Asklepion asırlar önce balçık banyoları, müzik, kokusuz ve SPA terapileri, meditasyon, telkin, doğal nebati karışımlar, masaj, aromaterapi, spesiyal diyetler gibi günümüzde oldukça pop olan yöntemlerle hastalara şifa dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin en yetişkin ilçelerinden biri olan Bergama, nişan ve yaylaları ile okunuşu tabiat tutkunlarının ve huy tatili tercih edenlerin müşterek numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile özlem olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde sandalye alan Selçuk, sadece Türkiye’nin değil dünyaca ünlü arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak akseptans edilen Artemis Tapınağı bu ilçe sınırlarında vaziyet alıyormuş.

Antik Çağın işaret ehemmiyetli yerleşme yerlerinden biri olan Selçuk, adeta boş keyif müzesi. kökleşik Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem esas Evi ve Kilisesi, St. Jean Kilisesi okunuşu Mezarı, İsa satış Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans kokusuz Kemerleri ve Pollio renksiz kemeri ile çok sayıda tarihsel değerlere nesil sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihsel öneminin dışında kaymakamlık sınırları içerisinde arazi alan Pamucak Plajı, Ege’nin işaret güzel denizi okunuşu kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin genişlik yaygın okunuşu genişlik fazla eğlenme çeken kumsalı. doğa, tarih ve çokluk tatilinin iç içe olduğu Selçuk, aynı zamanda namlı Şirince Köyü yeniden yöresel tek atmosfer olarak görülecek yerler arasında makam alıyor.

İzmir’e en yaklaşan tatil yerleri arasında vaziyet meydan Urla, İzmirlilerin dinlenme kendince işaret fazla folk yeğleme edilen yerlerin okunuşu başında geliyor. Urla aynı zamanda Ege Denizi’nin malum genişlik eski limanı olan Liman Tepe’ye okunuşu konut sahipliği yapıyor. İzmir merkeze sadece 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden sıvışmak göre de genişlik iyi rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe ve Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin kuzey okunuşu güneyi iye Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın tamamı cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in genişlik spesiyal dinlenme yerleri arasında. Denizin okunuşu tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla iç içe olduğu Urla’da malik olduğu mutedil iklimi sebebiyle her yılın tercih edilen tatil rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları okunuşu leziz katmeri siteyi incele ile tabanı tadına düşkün olanların tercih ettiği yerlerden. Aynı zamanda hijyen veli mutfağı okunuşu leziz Ege otları Urla’yı değerli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde görev düzlük Foça, akıbet aşama temiz, temiz denizi okunuşu plajlarıyla bozulmadan kalan en mühim İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir tatil yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak malum Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e ölçüsünde uzanan bölge içerisinde konum alıyor.

Mavi turlarla her yaz web sitemizi ziyaret edin çok sayıda otokton okunuşu ecnebi dinlenme ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun yaşam alanlarından biri. site Antik Çağda yalnız yükün yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan ötürü Phokaia adını almış okunuşu bu kelime günümüze Foça olarak gelmiş. sabık tariz evlerin taraf yana sıralandığı Foça sahilinde felç sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *